Stelrad

Grupa Stelrad Radiator Group (SRG - znana również pod nazwą Caradon) z centralą w Wielkiej Brytanii jest jednym z największych producentów w Europie w branży instalacyjnej.
W jej skład wchodzą fabryki:
- grzejników Stelrad w Holandii i Wielkiej Brytanii,
- grzejników dekoracyjnych w Belgii 
- grzejników Termo Teknik w Turcji.
W Polsce jest reprezentowana przez CARADON POLSKA - spółkę córkę, której centrala oraz magazyny mieszczą się w Krakowie.
Najnowocześniejsze metody produkcji grzejników Stelrad i staranne kontrole wg surowych norm ISO 9001 gwarantują utrzymanie ich najwyższej sprawności i wytrzymałości na stałym poziomie.
Eleganckie i solidne elementy Stelrada o klasycznej i ponadczasowej linii doskonale komponują się z każdym wnętrzem. Dzięki zastosowaniu listwowych uchwytów montażowych typu Monclac możliwe jest szczególnie precyzyjne dopasowanie grzejnika do podłączenia co owocuje jego estetycznym i dyskretnym wyglądem.
Grzejniki Stelrad wyróżniają się wielością wymiarów- wysokości, głębokości i długości. Dla tej samej mocy grzewczej jaka jest wymagana dla danego pomieszczenia możemy dobrać grzejniki: niskie lub wysokie, wąskie lub szerokie.
Dla klientów o specjalnych wymaganiach przygotowane zostały wyjątkowe serie Planar i Vertex. W ten sposób grzejnik staje się elementem nowoczesnego wystroju wnętrza.
Obróbka powierzchni zewnętrznej grzejnika polega na odtłuszczeniu, żelazofosforanowaniu, pasywacji, płukaniu i gruntowaniu . Następnie grzejniki pokrywane są warstwą specjalnej jakości proszku i wypalane. Wykończenie powierzchni polega na wysokowartościowym, elektrostatycznym powlekaniu proszkowym. Zapewnia to doskonałe utrzymanie wyglądu grzejnika na wiele lat jego eksploatacji oraz umożliwia bezproblemową dbałość o utrzymanie jego czystości bez szkody dla trwałości.
Podstawową ideą Stelrada w projektowaniu grzejników jest, aby były one elementem wystroju wnętrza dlatego tak duży nacisk położony jest na wygląd, estetykę wykonania i jakość, dzięki którym Stelrad to "Europe's favourite radiator" - "Ulubiony grzejnik w Europie"
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grzejników jednak najpopularniejszymi są grzejniki panelowe, pozwalające zachować optymalny kompromis między estetyką a wydajnością konstrukcji. Pozwalają szybko ogrzać pomieszczenie i są dostępne w bardzo zróżnicowanych wymiarach.
Fabryka Stelrad produkuje na nowoczesnych liniach zarówno klasyczne modele Compact i Novello jak i te dla klientów szukających form bardziej dizajnerskich. Grzejnik, który nie tylko grzeje, ale jest także estetycznym dodatkiem to wymóg udanej aranżacji wnętrz. Różnorodność rozmiarów i kolorów powoduje, że podczas projektowania instalacji grzewczej nie musimy rezygnować z jej oryginalnego wyglądu.
Na tle klasycznych modeli wyróżnia się designerska seria grzejników Planar i Planar Style z gładkim przednim panelem dekoracyjnym. Ciekawe wzornictwo i nietypowa forma spowodują, że będą one nietuzinkowym elementem dekoracji w każdym domu.
Uzupełnieniem modeli Planar jest seria Vertex Plan i Vertex Style - grzejniki pionowe doskonale pasują się do pomieszczeń o dużych przeszkleniach w których pozostaje bardzo niewiele miejsca na umieszczenie grzejników.
Dzięki optymalnym proporcjom ogrzewania promiennikowego i konwekcyjnego grzejniki Stelrad zapewniają komfortowy rozkład temperatur w pomieszczeniach. Wybór grzejników Stelrad jest wynikiem korzystnej ceny za jednostkę mocy grzewczej, wysokiej sprawności i wytrzymałości grzejników oraz wieloletniej gwarancji.
Grzejniki Stelrad doskonale współpracują z wszystkimi systemami instalacji zarówno tymi tradycyjnymi stalowymi jak i miedzianymi, z rur wielowarstwowych czy też PCV.
W ofercie są również specjalne modele renowacyjne Reno Compact do zastąpienia grzejników żeliwnych.Powrót

Producenci

zobacz więcej
Stelrad
Sigma-Li
Ineva
Immergas
Kanplast
McAlpine
Conex Banninger
Spiroflex Sp. z o.o.
Rak Technika Cieplna Sp. z o.o.
Nicoll
Metron
Hutmen
Kisan
Galmet
Thermaflex
Valvex
Schlösser
Prandelli
Kamen